Quartz Glass için Ürün Bakım Önerileri

January 4, 2022
hakkında en son şirket haberleri Quartz Glass için Ürün Bakım Önerileri

1. Kuvars cam kırılgandır ve taşıma ve yerleştirme sırasında dikkatli kullanılmalıdır.

2. Lütfen orijinal ambalaj kutusunda saklayınız, en azından orijinal ambalaj malzemelerini muhafaza ediniz.Nem ve toz kuvars tüpün saflığına ve özelliğine zarar verebileceğinden, hortum kullanılana kadar iç ambalajı çıkarmayın.Depo temiz ve kuru olmalıdır.

3. Kuvars camı son derece düşük termal genleşmeye sahiptir.Farklı bir termal genleşme katsayısına sahip bir malzeme ile temas ettirildiğinde, sabitlendiğinde veya sıkıştırıldığında sıcaklıktaki hızlı bir değişiklik, kuvars camın kırılmasına neden olabilir.

4. Kuvars cam, kirlenmişse yüksek sıcaklıkta kolayca bozulabilir.Yüksek sıcaklıkta çalışan, serbest olmayan temizlikte kuvars cam ürünleri kullanılmadan önce temizlenmelidir.

5. Temizlik için, Quartz cam önce deiyonize suya veya yağ giderici ile damıtılmış suya ovmak için koyulmalıdır.Ovalamadan sonra ürünü deiyonize su ile hızlı bir şekilde durulayın.Ardından ürünü 5 dakika bekletmek için %5-10 konsantrasyonlu hidroflorik asit veya 10 dakika %5 amonyum florür içine daldırın, ardından deiyonize su ile durulayın ve ürünü hızla kurutun.

6. Yüksek sıcaklıkta aralıklı olarak kullanıldığında kuvars camın patlamasına neden olmak kolaydır.Kuvars cam, fırın sıcaklığı 500 ℃'nin üzerinde tutulursa uzun süre zarar görmeden kullanılabilir.

7. Kuvars cam süper soğutulmuş sıvıdır.Sadece yumuşama sıcaklık aralığına sahiptir.Sıcaklık ne kadar yüksek olursa, viskozite o kadar küçük olur, deforme olması daha kolaydır.Kuvars tüp 1100 ℃ veya daha yüksek bir sıcaklıkta uzun süre kullanılırsa, kullanıma başlamadan önce fırın sıcaklığı 1200 ℃'ye yükseltilebilir.Tüpü her iki saatte bir 90° döndürün ve bunu 20-30 saat boyunca tekrarlayın.Sonra işe koyun, bu şekilde deformasyonu azaltabilir.

8. 200 ℃'de hidroflorik asit ve sıcak fosforik asit kuvars camını açıkça aşındırır.